Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

22. září 2015

Pikantní raritaV novém českém filmu Jak básníci čekají na zázrak (šestém pokračování úspěšné série) je malá role vrchního číšníka v luxusní restauraci. Ten číšník hýří ohromujícími cizími výrazy (všechny jsou z mé knihy Labužníkův lexikon) a režisér Dušan Klein se rozhodl, že toho suverénního číšníka musím sehrát já. Takže jsem tedy obsluhoval Lukáše Vaculíka a Evu Holubovou, natáčení krátké scénky trvalo skoro tři hodiny. Mimochodem: v prvním dílu Básníků jsem byl autorem textů vše písniček, jež ve filmu zazněly, včetně Šuby duby Amerika a titulní písně s Vítězslavem Vávrou. Na snímku jsem s herci, režisérem a také s producentem Miloslavem Šmídmajerem.