Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

17. září 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Překvapivě vysokou účast hlasujících mělo naše zatím poslední Referendum, které se týkalo dvou pokrmů, jejichž podstatou je závitek: u řeckých Dolmades z vinných listů, u srbské Sarmy z listu zelného. Rubriku shlédlo 1127 čtenářů! Některé názory: Sarmu považují za svou i Bulhaři. Může být i z kysaného zelí, pokud list zůstane vcelku. Někdo dává do náplně mleté maso, někdo i strouhanou mrkev. V obou případech lze pokrm nakonec zapéct v troubě, aby měl křupavou kůrčičku. Nicméně výsledek je jasný.


Mezi závitky zvítězila poměrně jasně Sarma nad Dolmades!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 18. 9. 2017.