Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

19. února 2015

Dernier Cri


Žhavou novinkou dnešního dne je otevření vegetariánské restaurace Plevel v Jindřišské pasáži (naproti Hlavní poště), na místě bývalého Cafe Peroutka. Tedy přímo v centru města. Firma, která tuto restauraci otevírá (jejím spolumajitelem je například známý matematik Karel Janeček, zakladatel nadace pro potírání korupce), provozuje již delší dobu obdobný podnik ve Vršovicích – a zdá se, že úspěšně. Zahájení provozu se koná dnes v 18 hodin, kromě ochutnávky jídel mohou hosté také užít trochu zábavy, neboť na programu je vystoupení několika hudebníků ve svérázné Wild Green Party. Vystoupí také například DJ Mardoša. Nabídku jídel zpestří nefiltrovaná a speciální piva z nově založeného Zemského pivovaru.