Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

20. června 2015

REFERENDUM
Velice zajímavý souboj dvou balkánských okurkových salátů je za námi. Hlasovalo vás poměrně hodně, avšak byli jste nebývale struční. Většinou jste v odpovědích použili pouze jediné slovo. Nevadí. I tak jsme zjistili vaše názory: že například tzatziki bez originálního řeckého jogurtu nejsou tzatziki. A také u taratoru je velmi důležité použití originálního bulharského kyselého mléka (kiselo mljako), které se ovšem u nás shání velmi obtížně. Můžete ho koupit v e-shopu na adrese www.syridlo-predaj.sk/e/bulharske-mlékárenský-kultury-349/ . 

Takže teď výsledek: vítězem je Tzatziki, poraženým je Tarator! 


V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 22.6.2015.