Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

10. dubna 2016

Výsledek referenda

REFERENDUM

Vaše poslední hlasování v Referendu se týkalo dvou variant večeře pro kamaráda labužníka. Šlo o to, jestli mu máme nabídnout svíčkovou s houskovým knedlíkem nebo ossobuco s polentou. Hlasujících bylo poměrně hodně, avšak někteří z nich neznali ossobuco a hlasovali tedy pro pokrm, který znají. Někteří se domnívali, že polenta bude mít formu kaše – a to se jim nelíbilo. My však dáváme polentu jako přílohu v pevném tvaru, navíc ještě osmaženou. Někteří hlasující si přáli vědět, jaké národnosti je náš host. V případě, že je cizinec, navrhovali svíčkovou. Někteří nerozhodní navrhovali od každého kousek. Nakonec byl výsledek velice těsný. Ale trefil se i do volby našeho hosta. Byl to český filmový režisér a chutnalo mu.

Mezi návrhy na večeři zvítězila těsně svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem nad ossobucem s polentou! 


V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 11. 4. 2016.