Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

25. prosince 2016

Výsledek referenda

REFERENDUM

Naše zatím poslední Referendum se setkalo s překvapivě velkým ohlasem. Měli jste rozhodnout, která „snídaně na vidličku“ vám více vyhovuje. Šlo o dvě česká tradiční jídla, připravovaná na paprice. Svůj hlas jste mohli dát buďto pro telecí na paprice, nebo pro kuřecí na paprice, obojí s pečivem. Některé názory: slepice je prý lepší než kuře. Variantou je krůta nebo králík. Pro jednoho hlasujícího je hlavní omáčka, tu může jíst samotnou. Labužníci si stěžují, že telecí maso se mimo Prahu shání velmi obtížně. V Praze ho mají například v Globusu na Černém mostu, z vlastní bourárny. A kvalitní kuřata se rovněž objevují málokdy. Ne Vodňany! Výsledek je nicméně jasný:


Mezi jídly na paprice zvítězilo telecí nad kuřecím! 


V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 26. 12. 2016.