Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

5. února 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM

Poměrně vysokou účast hlasujících mělo naše zatím poslední Referendum, které se týkalo jater Foie gras. Měli jste vybrat, jestli máte raději husí játra nebo kachní játra. Hezkou fotku poslal Filip Töpfer, který dováží do Česka kvalitní Foie gras už několik let. Některé názory: záleží spíš na úpravě, například na tom, jestli Foie gras teplá či studená. I obyčejná pečená husí játra (například ze slovenského Grobu) stojí za to. Někteří odmítají játra hus chovaných neekologicky. Nicméně výsledek je jasný.


Mezi Foie gras zvítězila suverénně husí nad kachními! 


V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 6. 2. 2016.