Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

27. srpna 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
A máme za sebou další Referendum. Byl to velice zajímavý souboj. Střetli se milovníci nakládaných okurek. Na jedné straně hřiště byli ti, kteří mají rádi zavařované neboli Znojemské. Jejich soupeřem byli milovníci kvašených (rychlokvašek, kvašáků). Některé názory: zavařované po celý rok, kvašené jen v sezoně. Jedna hlasující dává přednost kvašeným bez octa, jen se solí. Nejlepší kvašáky prý má Leo Srmiska na Naschmarktu ve Vídni. Někdo je zalévá horkým lákem, ale lepší jsou prý zalité lákem vychladlým. Vynikající recept má Jiřina Šejbalová v knize Vaříme na chatě. Nicméně výsledek je sice těsný, avšak jasný:

Takže s těsnou převahou zvítězili milovníci zavařovaných znojemských okurek nad milovníky rychlokvašek!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 28.8.2017.