Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

22. října 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední Referendum se nesetkalo s příliš velkým ohlasem. Snad proto, že ryby nejsou nyní příliš v oblibě českých labužníků, zvláště pak lín, o kterého šlo. Měli jste rozhodnout, jestli byste si ho dali raději v úpravě rakouské (vařeného se sardelkovou majonézou, rajčatovým protlakem a estragonem) nebo francouzské (plněného dušenými žampiony, šalotkou, vejci a střídkou – a pečeného v pergamenu na bílém víně). Některé názory: Pokud je lín čerstvý, má ho jedna z hlasujících nejraději jen zcela prostě opečeného na másle. Další hlasujícící má rád francouzskou verzi, avšak místo kupovaných žampionů dává přednost pečárce ovčí. A výsledek, ač těsný, lze považovat za respektovatelný.

Mezi úpravami lína zvítězila těsně rakouská nad francouzskou!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 22. 10. 2017.