Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

19. listopadu 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední Referendum se týkalo dvou druhů listové zeleniny, konkrétně čínského zelí (neboli Pak choi) a mangoldu (neboli cvikly, blitvy). Některé názory: Slováci říkají cvikla červené řepě. Čínské zelí je lepší za studena, kdežto mangold je lepší vařený. Mangold je prý skvělý v polévce s cizrnou, kari a bramborem. Nejlepší je drobnolistý. Nicméně výsledek je sice těsný, avšak naprosto jednoznačný.

Mezi druhy listové zeleniny zvítězilo těsně čínské zelí nad mangoldem!
V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 20. 11. 2017.