Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

26. listopadu 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední Referendum se týkalo bramborových příloh k pečenému kuřeti. Navrhli jsme dvě varianty: hranolky nebo kaši. Některé názory: hranolky prý volí jen ti, co neumějí udělat dobrou kaši. Variantou je vařená rýže. Hranolky preferují hlavně v německy mluvících zemích. Kaše je nejlepší z moučných brambor pečených ve slupce a pak oloupaných a rozetřených s hrubou solí. Ideální je se smetanou a máslem. Jedna hlasující překvapivě ke kuřeti preferuje bramborový knedlík. Nejlepší kaše je konkrétně podle receptu Joëla Robuchona. Nicméně výsledek je jasný, naprosto jednoznačný.

Mezi bramborovými přílohami k pečenému kuřeti zvítězila s převahou kaše nad hranolky! 

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 27. 11. 2017.