Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

31. prosince 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM

Nastal čas vyhlásit výsledek předsilvestrovského hlasování v Referendu. Souboj dvou verzí novoročních pokrmů (čočkové polévky a čočky s uzeným masem) byl poměrně hojně reflektován. Některé názory: Maďaři vaří čočku na cibulové jíšce s česnekem, ochucují zakysanou smetanou. Někteří Češi mají rádi čočku s klobásou. V úvahu přichází také studený čočkový salát s okurčičkami a kapary. V poslední době je v módě černá (Beluga) nebo červená čočka. Do čočkové polévky se přidává obvykle párek. A na Sivestra trochu pálivější! Nicméně výsledek Referenda je jasný.

Mezi novoročními pokrmy zvítězila s převahou čočková polévka nad vařenou čočkou se šunkou nebo uzeným masem!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 1. 1. 2018.