Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

14. ledna 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM
Tak máme za sebou další Referendum, tentokrát bylo trošku neobvyklejší, šlo o zimní houbové polévky, tedy polévky z hub, které se dají koupit i v zimě. Proti sobě stály polévky „falešná drštková“ z hlívy ústřičné a smetanová se žampiony. Některé názory: Žampionový krém s na másle opečenými čtvrtkami žampionů, krutony z bílého chleba a lžička creme fraiche nemá chybu. S hlívou je nejlepší thajská yam yam. Když smetanová, tak jedině z lesních hub. Hlívová by měla být na základu z osmažené slaniny. Nicméně výsledek tohoto Referenda je jasný:

Mezi dvěma houbovými polévkami zvítězila hlívová nad smetanovou se žampiony!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 15. 1. 2018.