Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

11. září 2014

Dernier CriŽhavou novinkou tohoto týdne je znovuotevření kdysi velmi oblíbeného denního baru v Kamzíkově uličce. Ano, přesně tam, kde býval legendární bordel Salon Gogo (U Goldschmiedů), navštěvovaný Kafkou, Mahlerem, Werfelem, Kischem... zašli sem dokonce i Ferdinand d´Este, za mlada poslední rakouský císař Karel I. a kancléř Bismarck. Na začátku devadesátých let otevřel Café Kamzík známý pražský bohém Josef Munzar, zvaný Mungo. Chodili sem hlavně umělci, především muzikanti. Po Mungově smrti sice podnik nesl název Mungobar, avšak chřadl. Nyní se o návrat jeho slávy postará nový majitel. Budeme mu držet palce.