Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

29. ledna 2015

Dernier Cri
Žhavou novinkou tohoto týdne je zahájení letošních farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad a Náplavce. Takže 31. ledna přijedou na Jiřák farmáři s vajíčky, mlékem, sýry, jogurty, čerstvým pečivem, sezónní zeleninou, masem, uzeninami. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo včetně bezlepkového a celozrnného, tradiční kváskový chléb, domácí cukrárny, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny. Od února pak budou farmářské trhy na Jiřáku otevřeny každou středu, čtvrtek, pátek (od 8:00 do 18:00) a v sobotu (od 8:00 do 14:00). Otevření trhu by bylo aktuálně omezeno v případě, že by přišly výrazné mrazy,  doporučujeme sledovat web www.farmarsketrziste.cz. Na farmářském tržišti Náplavka bude sezóna zahájena v sobotu 14. února 2015 (8:00 – 14:00). Také pro letošní sezónu se na Jiřáku chystají sezónní slavnosti s nabídkou toho, čím se v Čechách můžeme pochlubit, co tradičně umíme a co nás těší zlepšovat, hodnotit a scházet se kvůli tomu: Jarní bylinky, Růžový máj, Pivo na Náplavce, Jahodobraní, Podzimní den českého medu, Jablečné nebo Svatomartinské slavnosti. Detailní informace a aktuální přehled najdete na webu  www.ftpraha.cz nebo na  www.facebook.com/ftpraha