Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

22. ledna 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM

Naše zatím poslední referendum se týkalo úpravy kuřete. Jednou z možností bylo kuře pečené v troubě na česneku (a podávané s bramborem), druhou bylo kuře à la bažant, tedy na slanině a cibuli, ochucené jalovcem jako zvěřina, s omáčkou, podávané s vařenou rýží. Některé zajímavé názory: vynikající je dlouho pečené v římském hrnci s mrkví. Nebo s nádivkou, ale bez česneku. A pokud jako bažant, pak na červeném víně. Nebo pečené s dýňovou nádivkou a rozmarýnem. Výsledek je tedy velmi velmi těsný (skoro remíza), nicméně platí:


Mezi úpravami kuřat zvítězilo pečené na česneku nad úpravou à la bažant! 

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 23. 1. 2017.