Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

29. ledna 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM

Naše zatím poslední Referendum se týkalo carpaccia, respektive jeho pozdějších či modernějších verzí: ze syrového lososového masa a ze syrové červené řepy. Většina hlasujících ovšem připomínala, že dává přednost „pravému“ carpacciu ze syrového hovězího masa. Připomínali zvláště trentinské carne salada a sýr Trentingrana. Já osobně ovšem dávám přednost originálnímu carpacciu pana Ciprianiho z benátského Harry´s Baru: plátky masa sirloin (z nízkého roštěnce), na nich směs domácí majonézy, worchesterské omáčky, citronové šťávy a trošky mléka, kořeněno jen solí a čerstvě namletým bílým pepřem. Slonově béžová omáčka je na masu nacákaná křížem krážem, proto připomíná barvou obrazy malíře Carpaccia. Nicméně výsledek je jasný: s velkou převahou vítězí v tomto případě losos, doporučují se k němu místo česneku sekané kapary.


Mezi „nehovězím“ carpacciem zvítězilo lososové nad červenou řepou! 

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 30. 1. 2017.