Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

16. dubna 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM

Naše zatím poslední referendum bylo sice poměrně méně sledované, avšak splnilo svůj účel. Týkalo se dvou úprav vynikající jarní houby – kačenky české. Měli jste rozhodnout, jestli dáváte přednost smaženici nebo kačence na smetaně s nudlemi. Některé názory: pappardelle se smetanovou omáčkou se dají použít i k masu.  Omáčka by měla být hustší, aby se na nudle trošku lepila. Podobně se dají dělat smrže. Nicméně výsledek je jasný, naprosto jednoznačný.

Mezi úpravami kačenek zvítězily s převahou ty s nudlemi a smetanovou omáčkou nad smaženicí! 


V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 17. 4. 2017.