Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

20. srpna 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední referendum se týkalo svačinek, tedy krajíce chleba s máslem: měli jste si vybrat salám, který na máslo položíte. Byly tu dvě možnosti: gothaj nebo šunkový. Některé názory: Dobrý gothaj dělá firma Steinhauser z Tišnova, Veselka v Pacově nebo Pejskar v Polici nad Metují. Správná receptura na „dělnickou mortadellu“ je prý v+h+s. Mnoho hlasujících však dává přednost gothaji s cibulí a octem. Nebo na chlebu s hořčicí. Dobrý šunkový dělá Jarda Kesner v Terešově. Někteří hlasující dávají před šunkovým salámem přednost šunce od kosti. Výsledek je sice velmi těsný, leč platí.

Mezi salámy zvítězil velmi těsně Gothaj nad šunkovým!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 21. 8. 2017.