Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

24. září 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Máme za sebou další Referendum. Byl to velice zajímavý souboj. Problémem, který jste měli vyřešit, bylo dušené zelí jako příloha k pokrmu zvanému vepřo-knedlo-zelo. Proti sobě stáli dva soupeři: moravské zelí, které se dělá z čerstvého, ochucuje špekem a zahušťuje syrovým strouhaným bramborem – a české zelí, které se dělá z kysaného, ochucuje sádlem a zahušťuje moukou. Některé názory: české se dá zahušťovat i strouhaným jablkem. U českého je důležitá cibule nebo cibulová jíška. Někdy se české i sladí. Hodně hlasujících zelí zásadně nezahušťuje. Nicméně výsledek, ač velmi těsný, je nesporný:

V souboji dvou úprav dušeného zelí těsně zvítězilo moravské nad českým!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 25.9.2017.