Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

12. listopadu 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM

Naše zatím poslední referendum se týkalo svátku svatého Martina. V tento den se obvykle peče husa, někdy však také kachna. A nás zajímalo, které z těchto dvou úžasných drůbežích lahůdek dáváte přednost. Některé názory: husa musí být pečena pomalu, aspoň deset hodin, avšak ideální je šestnáct hodin!, skvělá jsou husí játra konfitovaná v husím sádle. Kachna je prý husa chudých. Ideální prý je husa nadívaná kačenkou, ve které je ještě kuřátko. Někdy však stačí i konfitovaná husí stehna. Jeden hlasující doporučuje husu od Filipa Töpfera. Nicméně výsledek je jasný, i když velmi těsný.


Mezi svatomartinskými lahůdkami zvítězila těsně pečená husa nad pečenou kachnou! 

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 13. 11. 2017.