Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

3. prosince 2017

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední Referendum mělo rekordní účast, to jsme opravdu nečekali. Zřejmě problém věnečků a větrníků zajímá víc lidí, než by se dalo předpokládat. Některé názory: větrníku se prý v některých krajích (Ostravsko, Polabí) říká Kravinec. Věneček nesmí mít tvrdou polevu, ta vrže v zubech – a musí být „jednohubkový“. Větrník nesmí být z umělého tuku místo šlehačky, musí mít pravou šlehačku a karamel. Šlehačkový věneček z Větrníku v Řečkovicích je kalorická i chuťová bomba! A k němu rakvička! Nicméně výsledek je naprosto jasný.

Mezi českými kulatými dezerty zvítězil s drtivou převahou větrník nad věnečkem!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 4. 12. 2017.