Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

11. února 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM

Máme za sebou další Referendum. Byl to velice zajímavý souboj. Šlo o uzenou slaninu vepřovou (špek) nebo hovězí (například Bresaola). Některé názory: Nejlepší bresaola je z nejsevernějšího cípu Itálie, Jižního Tyrolska a Trentina. Je nejprve mírně zauzená a teprve pak se dává zrát (sušit). A ta úplně nejlepší je z telecího, ale to je chuťově i cenově úplně jiná liga. Na uzené hovězí maso zřejmě nejsou české chuťové buňky zvyklé. Vepřový špek je skvělý třeba i z uherského prasete zvaného mangalica. Skvělý je špek z Brixenu. Nicméně výsledek, ač velmi těsný, je nesporný: 

V souboji uzených slanin těsně zvítězila Bresaola nad uzeným vepřovým špekem!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 12.2.2018.