Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

25. března 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM


Máme za sebou další Referendum. Byl to velice zajímavý souboj. Šlo o dva druhy tradičních českých kulatých bramborových knedlíků – tedy o bosáky a chlupaté. Jak se ukázalo, téměř každý je definuje jinak. Podle našeho názoru jsou bosáky pouze ze syrových, kdežto chlupaté jsou s příměsí vařených nebo s větším množstvím mouky či housky. Proto jsme nakonec zjednodušili souboj na jednodušší princip: na jednu stranu hřiště jsme dali knedlíky vyrobené pouze ze syrových brambor - a na druhou ty, vyrobené nejen ze syrových. Některé názory: děda tvrdil, že u nich se chlupce dělaly ze syrových, zadělávaly se v rokli a míchaly borovicí. Zajímavá varianta jsou chlupaté knedlíky s houbami. Někdo přidává do chlupatých také kostky rohlíků. A podává je s moravskými brabci. Nicméně výsledek je nesporný:

V souboji kulatých knedlíků zvítězily ty ze syrových brambor nad těmi s přísadami!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 26.3.2018.