Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

15. dubna 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM

Máme za sebou další Referendum. Byl to velice zajímavý souboj. Střetli se milovníci medvědího česneku. Na jedné straně hřiště bojovali zastánci polévky z této jarní zeleniny, proti nim se postavili zastánci pomazánky namíchané z tvarohu a pesta ze syrového medvědího česneku. Některé názory: do pomazánky se doporučuje zamíchat ještě lžíci majonézy nebo zakysané smetany. Místo tvarohu se dá použít na pomazánku také žervé. Po tepelné úpravě se trošku chuť medvědího česeku vytrácí. Dobrou polévku vaří v Hliněné baště v Průhonicích. Nicméně výsledek je sice těsný, avšak jasný.

S těsnou převahou zvítězili milovníci pomazánky nad milovníky polévky!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 16.4.2018.