Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

22. dubna 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední Referendum se týkalo rybích konzerv, konkrétně tuňáka a lososa. Konstatoval jsem, že čerstvých ryb je v tomto období méně, což vzbudilo nesouhlas jednoho čtenáře (který pak ani nehlasoval). Nuže: doba hájení ryb, tedy zákaz jejich lovu, se v České republice pohybuje většinou do 15.dubna, často však až do 15. června. Některé další názory: pro Salát Nicoise je tuňák z konzervy lepší než čerstvý. Totéž platí pro Vitello tonnato. Výsledek je sice těsný, avšak jednoznačný.

Mezi konzervovanými rybími konzervami vítězí těsně losos nad tuňákem! 


V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 23. 4. 2018.