Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

20. května 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM

Naše zatím poslední referendum se týkalo pudinků, tedy konkrétně těch sladkých, jaké se dělají u nás. Vybrali jsme dvě možnosti. Ta první představovala pudink vanilkový, ta druhá pudink jahodový. Zásadní podmínkou bylo, aby pudinky byly připraveny z mléka, cukru a škrobu, nejlépe kukuřičného. Některé názory: nechte přes noc v mléce vylouhovat vanilkový lusk, potom ho ještě do mléka vyškrábněte a promíchejte. S pudinkem a ovocným přelivem je senzační, prostě nej. Skvělý je vanilkový s čokoládou, piškotem a kompotem. K chuti pudinku se vanilka výborně hodí, musí být ovšem pravá, dobře uchovaná. Dobře k ní jde chuť citronové šťávy. Nicméně výsledek je jasný, naprosto jednoznačný.

Mezi sladkými pudinky zvítězil vanilkový nad jahodovým!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 21. 5. 2018.