Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

10. června 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM

Máme za sebou další Referendum. Byl to velice zajímavý souboj. Šlo o tu nejběžnější potravinu: chléb. Měli jste rozhodnout, jestli máte z tmavých kváskových chlebů raději žitný nebo pšeničný. Některé názory: Fotky jsou trochu zavádějící. Na té první je chléb vícezrnný a na té druhé pšenično-žitný. Tedy ani na jednom obrázku není chléb, na který směřují otázky. Pšeničný chléb je třeba chléb toustový nebo veka a ten jako chleba u nás není tradiční. Chléb žitný, tedy mj. i tzv. komisárek. V Českých zemích se vždy pekl tradičně chléb pšenično-žitný popř. méně už žitno-pšeničný. Nejlepší je chléb pšenično-žitný, tedy např. známá Šumava. Jiný názor: Pro mě nejlepší chleba dělá Ambiente. Jejich Eska peče 3 druhy chleba (čistě pšeniční má číslo 00, pak je číslo 33, kde je 33% žitné mouky a zbytek pšeničné a poslední má číslo 66, kde je 66% žitné). Nejlepší je 33. Ještě jiný názor: nejlepší je klasická Šumava - žitný kvas a pšeničná mouka


V souboji tmavých kváskových chlebů velmi těsně zvítězil žitný nad pšeničným!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 11.6.2018.