Milí přátelé,
od léta roku 2012, kdy jsem přestal spolupracovat s časopisem Instinkt, se mě lidé často ptají, jestli své sloupky nazvané Zápisník labužníka publikuju někde jinde. Říkají, že je rádi četli, někteří dokonce tvrdí, že si Instinkt kupovali jedině kvůli nim. A dávají najevo, že by chtěli, abych v psaní Zápisníků pokračoval. Nuže dobrá. Rozhodl jsem se nakonec pro tuto formu.

Pokud chcete být mezi prvními, kteří si přečtou nové Zápisníky, přihlašte se na Facebooku, Twitter nebo na G+. Pak budete mít příležitost se informovat velmi rychle o tom, co se na blogu děje. Staré Zápisníky z let 2002-2010 najdete na webové stránce www.labuzdopo.cz.

8. července 2018

Výsledek referenda

REFERENDUM
Naše zatím poslední Referendum se týkalo houbových omáček, konkrétně těch dvou, které jsou smetanové a podávají se s houskovým knedlíkem nebo bramborem. Šlo o to, z kterých hub máte omáčku raději. Měli jste si vybrat mezi klouzky a hříbky. Některé názory: Ani omáčka z ovčích žampionů není marná, tyto houby ji krásně zbarví do žluta. Na klouzcích je špatné pouze jejich čištění. Jestliže je omáčka z hříbků, pak k ní telecí maso. Hříbková je skvělá, když ji hodně ochutíte česnekem. Klouzky musí být al dente. Nicméně výsledek je jasný, třebaže velmi těsný.


Mezi houbovými omáčkami zvítězila těsně hříbková nad klouzkovou!

V referendech budeme pokračovat, další otázku můžete čekat jako vždy v pondělí, tedy 9. 7. 2018.